Метою викладання курсу «Практикум по спеціалізації (комп’ютерний)» є формування загальнокультурних і професійних (проектних і комунікативних) компетенцій і навиків їх реалізації в сучасній практичній проектній діяльності. Завданням курсу є використання набутих теоретичних знань і практичних навиків роботи на комп’ютері при виконанні проектів житлових та громадських будівель.


Метою викладання курсу «Комп’ютерне проектування і архітектурний дизайн» є:

-        познайомити студентів із поняттям комп’ютерного формоутворення архітектурних об’єктів; принципами проектування будівель та інтер’єрів на ЕОМ; можливостям створення графічної документації на ЕОМ.

-       навчити теоретичних основ, структури процесу проектування та можливостей його автоматизації, основних інструментальних програмних систем; основним прийомами й придбати практичні навички застосування технічних і програмних засобів на ЕОМ в архітектурному проектуванні і архітектурному дизайні.

Вивченню дисципліни передує курс дисципліни «Інформатика та основи комп'ютерного моделювання» результатом якої є здобуті студентами навики навички  створення архітектурних об’єктів в спеціалізованих програмах; може виконати всі необхідні креслення згідно діючого законодавства; створити необхідний презентаційний матеріал для захисту архітектурного проекту; оформити і видати альбом-звіт креслень різного ступеню деталізації і масштабів.

Метою викладання курсу «Інформатика та основи комп'ютерного моделювання» є:  

-       познайомити студентів із поняттям інформації, принципами побудови та функціонування обчислювальних машин; моделями рішення функціональних і обчислювальних задач на персональних комп’ютерах; з програмним забезпеченням і комп’ютерною графікою; зі складанням технічної документації на ЕОМ,

-       навчити теоретичних основ, структури процесу проектування та можливостей його автоматизації, основних інструментальних програмних систем; основним прийомами й придбати практичні навички застосування технічних і програмних засобів на ЕОМ в архітектурному проектуванні.

       Вивченню дисципліни передує курс дисциплін «Інформатика», «Вступ до спеціальності», «Креслення та основи нарисної геометрії», фахова практика та практика з креслення, результатом яких є здобуті студентами навики з креслення та графіки, вміння читати та викреслювати прості архітектурно-будівельні плани, фасади, розрізи вручну.

Метою викладання курсу «Архітектурна графіка» є формування у студентів системи практичних навичок виконання і оформлення архітектурних ілюстративних та будівельних креслень різними засобами та техніками. Для студентів  це новий практичний курс, тісно пов'язаний з дисципліною «Креслення та основи нарисної геометрії». Передує його вивченню дисципліна «Вступ у спеціальність», яка ознайомлює студентів з деякими видами графічних робіт та надає можливість спробувати свої сили в кількох простих техніках.

Завданням курсу «Архітектурна графіка»  є вивчення властивостей матеріалів та інструментів для виконання графічних робіт різними  засобами і техніками, правил написання шрифтів;  вироблення у студентів навичок лінійної та штрихової графіки, вміння передачі світлотіні та об’єму споруд прийомами монохромної та поліхромної графіки, основ професійної грамотності виконання робочих будівельних креслень.


Метою курсу «Архітектурне проектування»  є оволодіння основами архітектурного проектування житлових та громадських споруд, формування у студентів системи практичного використання теоретичних знань і навиків та освоєння методики архітектурної проектної діяльності.

Завдання – сформувати у студента комплексну уяву про архітектурне проектування, навчити продумувати планувальні та об’ємно - просторові рішення житлових та громадських споруд згідно з   відповідною функцією та нормами проектування даних споруд та графічними засобами виконувати необхідні креслення споруди.

Метою курсу «Архітектурне проектування»  є оволодіння основами архітектурного проектування житлових та громадських споруд, формування у студентів системи практичного використання теоретичних знань і навиків та освоєння методики архітектурної проектної діяльності.

Завдання – сформувати у студента комплексну уяву про архітектурне проектування, навчити продумувати планувальні та об’ємно - просторові рішення житлових та громадських споруд згідно з   відповідною функцією та нормами проектування даних споруд та графічними засобами виконувати необхідні креслення споруди.

Мета. Ознайомити студентів із загальними основами, принципами створення внутрішнього середовища, функціональною та естетичною роллю обладнання при рішенні інтер’єру, формувати естетичні смаки, використання власних навиків у оформленні роботи, розвивати відчуття сприймання інтер’єру як індивідуальної розробки.

Вивченню дисципліни передує курс дисциплін «Архітектурна графіка та будівельне креслення», «Теорія та методика дизайну» «Креслення та основи нарисної геометрії», фахова практика та практика з креслення, результатом яких є здобуті студентами навики з креслення та графіки, теорії дизайну,вміння читати та викреслювати прості архітектурно-будівельні плани, фасади, розрізи, створювати внутрішнє середовище.

Завдання. Підготувати висококваліфікованих, творчих спеціалістів, виховати акуратність, терпіння до виконання практичних робіт. Розвинути любов до фаху. Формувати особистісний підхід до створення та бачення інтер’єрів, розставляти акценти у приміщеннях.


Метою викладання курсу «Вступ до спеціальності» є ознайомлення  студентів з історією архітектури, художніми і типологічними основами проектування житлових і громадських будівель; введення в широке коло інтересів вітчизняної та світової архітектури та містобудування, в сутність професійних проблем. Дані знання є базовою основою при подальшому вивчанні спеціальних архітектурних дисциплін, сприяють більш глибокому розумінню своєї майбутньої спеціальності. 

Завданням  даної дисципліни  є формування у студентів уявлення про архітектуру і архітектурну професію; ознайомлення зі спеціальними дисциплінами, що вивчаються студентом протягом чотирьох курсів та їх значення для майбутньої діяльності; вироблення в студентів первинних навиків архітектурної графіки та розуміння «азбуки» архітектурної творчості.



Мета курсу "Конструкції будівель і споруд" – професійна системна підготовка студентів по конструюванню будівель при доцільній єдності будівельно-технічних, архітектурно-художніх та економічних факторів, розвинути конструкторське мислення студентів на основі формування у них архітектурно- конструктивних знань і вмінь, необхідних як для професійної діяльності, так і для підвищення загальної компетенції  в архітектурно-будівельній галузі, надати студентам практичні навички у складанні архітектурно-конструктивних проектів та навчити їх читати робочі креслення.

В якості предмету курсу вивчається конструювання будівель з окремих конструктивних елементів як закономірний процес створення матеріально-конструктивної основи архітектурних форм.